Sportovní brýle

Sportovní sluneční, nebo dioptrické brýle není nijak snadné vybrat. Kromě známého kritéria, zda brýle budou slušet, bychom si měli vybírat i podle jiných, poměrně podstatných kritérií.

Sportovní brýle už dávno nejsou výsadou jen sportovců, ale slouží i na běžné nošení, dnes je můžeme běžně vidět na mužích i ženách po celém světě, bez ohledu na sport, kterému se věnují, nebo nevěnují.

Funkční UV filtr v brýlích 

Brýle by samozřejmě měli slušet a dokonale sedět na obličeji.

Mimo jiné, je ale dalším důležitým kritériem taky správná funkce UV filtru, která chrání oči a oční okolí před slunečním zářením. Sluneční brýle s hodnotou 400 a více jsou schopny zachytit skoro 100 % škodlivých slunečních paprsků, které dopadají denně na naše oči. Oči vystavujeme společně se sluníčkem poměrně velkému riziku, pokud je špatný i UV filtr jsou brýle prakticky k ničemu. Dalším kritériem pro správný výběr, by měla být volba správného materiálu, ze kterého jsou brýle vyrobeny.

Čočky mohou být vyrobeny ze skla, nebo z plastu, nicméně ať už se rozhodnete pro jakýkoli materiál, měli by být netříštivé. V případě pádu, nebo jakéhokoli poškození by se brýle neměli rozbít přímo na obličeji, skleněné brýle jsou v tomto směru poměrně dražší. Co se týče polarizovaných slunečních brýlí, ty rozhodně nejsou na škodu. Vnímání okolních barev, je rozhodně lepší, barvy jsou pestřejší, pohled na okolí je jasnější.

  • správné zabarvené skel
  • vysoký UV filtr 
  • kvalitní materiály 
  • sklíčka odolná proti roztříštění 
  • pevná konstrukce 
  • dobrá povrchová úprava 

 

Komentáře jsou uzavřeny.