Měsíční archív: Srpen 2012

Pánská sportovní obuv

Sportovní boty jsou nezbytnou součástí každého sportovce. Je jedno jestli se sportu věnujete aktivně a naplno, nebo jen tak zběžně, více méně rekreačně a velmi výjimečně.

Vybírat si můžete hned z několika značek a dokonce i z několika cenových kategorií. Při výběru byste měli hledět hned na několik kritérií a jednou z nich je dokonce i samotná cena obuvi. Ostatně podle ceny se pravděpodobně orientuje většina z nás.

Jak vybrat sportovní boty

Výběr sportovní obuvi v zásadě není nijak těžká, nebo složitá záležitost.

Pokud boty splňují všechny požadavky nejen vaše, ale i ty, které by měli mít, pak není co řešit, je vybráno a stačí jen koupit. V první řadě je nutné, abyste si uvědomily, že boty je třeba vybírat i dle pohlaví.

Není možné, aby si ženy kupovali pánské boty a naopak. Velký důraz byste měli klást zejména u dětské obuvi, která by mohla v budoucnu značně ovlivnit růst nohy dítěte. Boty by měli být vybírány s ohledem na následující kritéria:

 • dle typu sportu 
 • s ohledem na cenu 
 • zda je venkovní, nebo vnitřní 
 • dle materiálu použitých při výrobě 
 • podle kvality, odpružení, lehkosti 
 • dle toho, jak sedí na noze

Kritérií je pochopitelně mnohem víc, ale vyjmenovány byly jen ty nejzákladnější, na které byste opravdu měli brát ohled. Pozor dejte i u obuvi, která je určena pro venkovní užití a u té, které je určena do vnitřního prostředí – haly, sály, tělocvičny apod. Boty, které jsou určeny ven, musí být odolnější proti vodě a přírodním podmínkám.

Vložil Pánské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Sportovní obuv Kappa

Na světě nejsou jen všem dobře známé sportovní značky Nike, Adidas a Reebok, ale i světová značka, jako je Kappa, kterou si snadno každý zapamatuje podle jejich loga. Dvě postavy – muž a žena, sedící zády k sobě.

Původně toto logo vzniklo jen na reklamním focení, kde si dva hlavní aktéři chtěli odpočinout a tak si zády k sobě sedli.

Díky tomuto posedu si Kappa zapamatoval celý svět a jejich oblečení láme rekordy v prodeji po celém světě.

Kappa boty nejen pro sport

Kappa ale nemá v nabídce jen boty na sport, ale i na volnočasové aktivity, nebo jsou pro dámy dokonce připraveny i lehce elegantnější boty, či žabky na léto. Kappa se řídí nejen aktuálním designem, trendy pro nadcházející rok, ale i moderními technologiemi, které dělají sportovní obuv tou opravdu sportovní.

Ne vždy si u bot můžete být jisti jejich kvalitou, ale to u této značky opravdu neplatí. Navíc si je můžete pořídit za skvělé peníze a ještě na sportovním vybavení ušetřit. V nabídce, ale nejsou jen boty, ale dokonce i jiné sportovní oblečení, které k jednotlivým sportům neodmyslitelně patří.

Dívky si mohou vybírat kvalitní a dobře vypadající sportovní podprsenky, které poskytují dostatečnou oporu, naopak pánové si jistě přijdou na své u sportovních kalhot, nebo těch nejlepších triček. Sportovní boty by měly být vždy vybírány hlavně v kamenných prodejnách, kde má každý tu možnost, aby si boty mohl zkusit. Jen tak můžete zajistit tu nejlepší velikost a pohodlí pro vaše nohy.

Vložil Sportovní boty | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Sportovní obuv Nike

Nike má na svém kontě řadu úspěchů a tak by se s tímto výrobcem sportovní obuvi mohla jiná společnost jen těžko rovnat. Jedním z nich jsou i speciální sportovní boty, se kterými Nike spolupracovala se společností Apple za účelem zvýšení maximálního sportovního výkonu a přehledu o něm.

Nike sportovní obuv je vhodná dokonce i pro ty z vás, kteří se sportu nevěnují na profesionální, nebo více aktivní úrovni, ale i pro úplné začátečníky, nebo občasné sportovce.

Nike pro aktivní sportovce

I přes to, že se Nike zaměřuje ve své výrobě na všechny sportovní aktivity, tak máte možnost vybírat si z jednotlivých, což je to nejlepší řešení.

Každý sport vyžaduje jiné nároky nejen na oblečení, ale hlavně na obuv, která značně dopomáhá k viditelně lepším výkonům. A nejen to.

Díky speciální obuvi Nike se můžete i během náročné aktivity cítit naprosto pohodlně, každý váš další krok bude naprosto jistý, ale hlavně nebudete cítit příliš velkou zátěž.

A jak si sportovní obuv vybrat, aby sloužila co nejdéle, a co nejlépe? Nepohodlná, nebo špatně vybraná obuv může způsobit dokonce i zdravotní potíže, proto je nutné, abyste při výběru dbali zvýšené pozornosti. Především není vhodné nakupovat boty na internetu. Důležité je, abyste si je vyzkoušely a to nejlépe večer, kdy je noha víc nateklá po celém dnu.

V botách se dostatečně projděte a zkoušejte si je v ponožkách. Jen tak můžete zjistit, zda jsou boty vhodné a pohodlné právě pro vaši nohu.

Vložil Značková obuv | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Sportovní obuv Adidas

Adidas je jedním z předních výrobců sportovního oblečení a obuvi. V jejich sortimentu najdete převážně obuv účelovou a to zejména ke sportu a volnému času.

Vybrat si tak můžete boty, které odpovídají vašim požadavkům ke sportu, boty, které jsou naprosto spolehlivé a nebudete do nich muset ani moc investovat.

Účelové boty Adidas

Pokud u vás hraje roli cena, tak si z nabídky sportovních bot rozhodně vyberete.

V nabídce najdete jednak boty levnější, které jsou i tak velmi kvalitní a zajistí vám ten nejlepší pohyb při sportu, nebo boty dražší, které uspokojí hlavně náročné a aktivní sportovce, kteří chtějí mít na nohou opravdové špičky ve své kategorii. Sportovní boty by se měli vybírat hlavně podle jejich účelu. Pokud hrajete tenis, pak je nutné, abyste vybírali skutečně jen boty vhodné na tenis.

Je to dáno hlavně tím, že každá sportovní obuv, která je účelová, je vyrobeny z jiných materiálů, musí se při sportu přizpůsobit noze a boty mají i jiné vlastnosti. Například některé boty jsou hodně odpružené, ty se k některým sportům nehodí a naopak by mohli pohybovou aktivitu ztížit.

V zásadě byste měli disponovat hned několika páry obuvi a častěji je měnit. Ale to jen v případě, že se sportu věnujete opravdu naplno a aktivně. Začínajícím sportovcům rozhodně budou stačit boty levnější, bez větších nároků a budou stačit jen jedny. Adidas používá na výrobu bot hned několik typů technologií, které usnadňují sportovní aktivitu, dopomáhají v pohybu a nezatěžují tělo.

Vložil Značková obuv | Štítek , , , | Zanechat komentář

Sportovní sandály

Sportovní sandály jsou vhodné samozřejmě na léto. Proč bychom se měli během letních měsíců pařit v uzavřených botaskách, nebo jiných sportovních botách, když máme na výběr právě z celé řady sportovních sandálů.

Sandály jsou navíc běžně k dostání a to nejen pro dospělé, ale i pro děti, u kterých je při výběru nutné dbát zvýšené pozornosti.

Správný výběr sandálů

Sandály bychom měli vybírat i podle typu sportovní aktivity, kterou v nich budeme vykonávat.

Samozřejmě, že v nich asi nebudeme chodit běhat, ale zda v nich budeme jen chodit do práce, nebo je užívat na výlety a delší procházky v terénu. Se špatným výběrem by se mohlo snadno stát, že sandály zkrátka nevydrží a za týden bude po nich. Sandály, které jsou určeny do terénu by měli splňovat následující kritéria:

 • odolné proti vodě
 • příjemné materiály 
 • vhodné do terénu 
 • z kvalitních materiálů 
 • funkční a spolehlivé 

Nikde není psáno, že kvalitní jsou pouze boty známých značek. V tomto případě byste jim, ale přeci jen měli věnovat zvýšenou pozornost a vybírat hlavně z těch známějších, osvědčenějších a o kterých se ví, že jsou naprosto spolehlivé, co se týče sportovních potřeb, oblečení a obuvi. Váha celého našeho těla a nárazy, které jsou způsobené při chůzi, dopadají jen na naše nohy.

Proto byste měli vybírat sandály, které tlumí nárazy, jsou pohodlné a odolné proti zhoršenému terénu a pohybu v něm.

Vložil Sportovní boty | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Dámské sportovní mikiny

Každá žena si velmi potrpí na oblečení, které tvoří velkou část jejího bytu. Stejně tak si každá potrpí na svoji postavu, kterou touží stále zdokonalovat.

Sportovní oblečení je tak nezbytnou součástí, která je potřeba nejen ke sportu, ale i tomu, aby žena při sportu dobře vypadala. Sportovní mikina je zároveň i ochranou proti přírodním vlivům, ale i proti prochlazení, které při sportu hrozí.

Dámské mikiny na tenis

Tenis je poměrně oblíbený ženský sport. Nejen, že si díky němu mohou ženy dokonale vypracovat nohy, ale mají i dostatek pohybu, který je důležitý pro zdraví životní styl. I přes to, že se při tenise žena hodně naběhá, tak potřebuje udržet stálou teplotu těla. K tomu pomáhá nejen sportovní tričko, ale i mikina, která je vyrobeny ze speciálních materiálů a chrání naše tělo.

Mikiny pro volný čas

Mikiny pro volný čas jsou vůbec nejvíce využívané. Hodí se totiž jak pro dospělé ženy, které mají už nějaký ten věk, ale i pro mladistvé dívky, které chtějí za každých okolností vypadat dobře, moderně a lépe oblečeně, než jejich vrstevnice. Díky široké nabídce mají všechny maminky možnost, nakoupit svým dcerkám to nejlepší do jejich šatní skříně.

Mimo jiné jsou mikiny rozděleny na ty letní, které jsou lehčí, a pak na ty zimní. Zimní mikiny se dají v zásadě nosit po celý rok, hlavně při chladných večerech, třeba u ohně.

Vložil Dámské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Pánské sportovní mikiny

Pánské sportovní mikiny jsou rozhodně nezbytným kusem oblečení, které by nemělo chybět v žádném šatníku. A to i v případě, že se sportu nijak výrazně nevěnujete.

V průběhu času může nastat příležitost, kdy se vám bude sportovní mikina opravdu hodit a nemusí se jednat zrovna o sportovní příležitost. Jsou vhodné dokonce i na večerní nošení, běžně je můžete nosit ke sportovnímu oblečení, třeba v chladnějších dnech, nebo večerech.

Cyklistické mikiny

Pokud se věnujete cyklistice a rádi čas od času vyrazíte do přírody na kolo, tak by mikina rozhodně neměla chybět ve vaší sportovní výbavě.

A to i přes to, že na kole používáte výhradně dres. Mikina je vhodná nejen pro chladnější, nebo deštivé dny, ale i v případě, že se rozhodnete, že se pojedete projet na pár hodin večer.

Ideální je, když budete mít mikinu stále u sebe, nejen že zahřeje, ale poskytne i ochranu mimo jiné před přírodními vlivy, nebo před pádem z kola.

Běžecké mikiny

Běhání je poměrně oblíbenou aktivitou. Pokud chcete udělat opravdu něco pro sebe, nechcete se nadřít v posilovně, nebo utrácet peníze za drahé přístroje, pak byste měli zkusit právě běh. Přitom stačí zakoupit jen několik kousků oblečení a vaše výbava bude kompletní. K oblečení patří neodmyslitelně i mikina, díky které za pohybu neprochladnete.

Během sportu se tělo nadměrně potí a s přicházejícím chladem byste mohli být po několika kilometrech pořádně nemocní. Kvalitní mikina vás toho uchrání.

Vložil Pánské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Pánské šortky

Pánské šortky sice nejsou tak krátké, jako ty dámské, ale i tak jsou velice pohodlné. Pravděpodobně by si každý z nás jen těžko dokázal představit, jak by asi vypadal takový pořádný muž, který by měl na sobě krátké šortky sahající těsně po zadek, jak můžeme vidět v ulicích měst běžně na mladých dívkách.

S největší pravděpodobností by to nejen, že nevypadalo dobře, ale dokonce poměrně zvláštně. Pánské šortky jsou vyrobeny z lehkých materiálů a sahají těsně nad kolena. Nejen, že vypadají dobře, ale může si je na sebe vzít jakýkoli muž, či chlapec a je jedno v jakém věku. Pánské šortky jsou zkrátka a dobře určeny pro všechny muže, bez omezení věku, nebo postavy.

Šortky pro všechny muže

S příchodem každého léta nastává otázka, co si vzít na sebe, když meteoradary hlásí opravdová horka a parna.

Samozřejmě, že nesáhneme po dlouhých džínách, ale hlavně po kraťasích, šortkách nebo rovnou po plavkách, ve kterých se chystáme k nejbližšímu koupališti, nebo rybníku. Šortky jsou ideálním řešením pro každého, kdo si chce den užít s dobrým pocitem.

Navíc šortky je možné poměrně snadno kombinovat s ostatním oblečením, včetně bot, které jsou v létě velmi důležité. Nejideálnější jsou pro muže oblíbené žabky, nebo sportovní sandály, do kterých v žádném případě nepatří ponožky. Vhodné jsou ale i sportovní tenisky vhodné barvy, nebo plátěné kecky pro volný čas.

Vložil Letní oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Dámské šortky

Dámské šortky jsou vůbec nejoblíbenějším módním kouskem každé mladé dívky, nebo dospívající ženy.

Na vaší babičce s největší pravděpodobností žádné šortky neuvidíte, měli by je nosit hlavně dívky, jejichž věk a postava nošení odpovídá.

Šortky více méně můžete nosit stále, a to nejen v létě. Dokonce i na podzim, nebo na začínající jaro, se perfektně hodí a to zvlášť, když je doplníte moderními, jednobarevnými, nebo vzorovanými legíny.

Letní barevné kombinace

Výhodou šortek, jako takových je, že je snadno můžete kombinovat s téměř jakýmkoli oblečením, které máte v šatníku. V zásadě si ke krátkým šortkám můžete vzít tílka i topy, nebo dokonce trička s krátkým rukávem. Pokud máte k dispozici šortky, které jsou ve spodní části lehce otrhané, budou se rozhodně perfektně hodit k plátěným volnočasovým botám. Oblíbená je dokonce i kombinace šortek a tzv. gladiátorek.

Šortky jsou vhodné jak do města, na procházky, nebo dokonce k moři, kde každý z nás vyžaduje co největší pohodlí a volnost pohybu. Na druhou stranu se například plátěné šortky perfektně hodí i ke sportu. Nosit je můžeme na tenis, squash, nebo jen tak jako doplněk k vodě. Šortky můžete zakoupit v jakémkoli obchodě a to nejen kamenném, ale i v tom internetovém.

S nákupem můžete dokonce získat hodnotné dárky, i v podobě nějakého zajímavého módního kousku. Nakupování v letních měsících se zkrátka a dobře vyplatí.

Vložil Letní šortky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Pánské kraťasy

Pomalu, ale jistě klepe léto na dveře a vy zjišťujete, že ve vašem šatníku není žádný kratší kousek, který byste si na sebe vzaly, když se na obloze objeví sluníčko?

Pak je něco špatně a vy byste měli okamžitě vyrazit a koupit alespoň jedny krátké kalhoty, které byste ve svém šatníku měli pro případ, že nastane opravdové horko.

Sportovní kraťasy

Sportovní kraťasy jsou vůbec nejoblíbenější a samozřejmě nejpohodlnější, které si můžete pořídit na léto.

Nehledě na to, že se dají sehnat opravdu všude bez ohledu na to, v jakém se nacházíte městě, nebo do kterého obchodu půjdete nakupovat. Mají je zkrátka a dobře všude, a ještě k tomu za dobré ceny. Aby i pánové mohli odhalit spodní část těla, tak je pro ně připravena celá řada kraťasu, nebo 3/4 kalhot. Vůbec oblíbené jsou kalhoty s délkou po kolena, které můžete sladit s jakýmikoli sportovními boty, nebo sandály a žabkami.

Velká většina mužů nemají rádi příliš velké složitosti, co se týče oblečení, ale kraťasy mohou zakoupit hned s několika vychytávkami, které ocení ne jeden muž, či chlapec. Některé kalhoty jsou vybaveny spoustou kapes, cvočků, poutky, stahováním v pase a vybírat si mohou i z několika tipů zapínání. Někteří pánové ocení zapínání na zip, někteří na knoflíky, nebo dokonce stahování kalhot páskem, nebo šňůrkou, která je k dispozici u většiny kraťasu. Vybírat si mohou z absolutních novinek na trhu, které zatím nikdo nemá.

Vložil Krátké pánské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář